Vyvarujte se trapasu a oblečte ženicha, jak se patří

Nevěsty čeká při plánování svatby nelehký úkol. Zvolit barevné téma svatby, vybrat úchvatnou svatební kytici, a kromě dalšího také vysněné svatební šaty. Někdy však nezvládnou věnovat pozornost výběru svatebního outfitu pro svého nastávajícího. Ten samozřejmě nahlas nepřizná, že si s outfitem neví rady.
Pak se snadno může stát, že vzdálené tetičky budou za ženicha považovat nastrojeného číšníka, který bude lépe oblečený než samotný ženich.
Podívejte se na 8 nejčastějších chyb v oblékání, kterých se ženichové nevědomky dopouští. A zachraňte vaši svatbu od blížící se katastrofy.

Oblek Brisco je jako stvořený pro svatební outfit

Chyba č. 1: Barva svatebních dekorací určuje ženichovu košili a kravatu

Vybrala za vás tchyně oranžové svatební dekorace včetně ubrusu, se kterým se snaží ženicha sladit?
Opatrně mamince vysvětlete, že partnerkou vašeho nastávajícího jste vy, nikoli stůl, a proto byste měli ladit především společně.

Chyba č. 2: V obleku s vestou si ženich může kdykoliv sundat sako

Podle společenské etikety si ve vestě smíte sako odložit. Jsou tady však dvě podmínky.
Zaprvé: vesta nesmí být vzadu ušitá z podšívkového materiálu. Ten je ve společnosti vnímán podobně jako spodní prádlo. Nesmí tedy být vidět. V takové vestě si muž sako sundat nemůže. Proto při nákupu upřednostněte model, který je celý šitý z oblekového materiálu. A máte vyhráno!
Zadruhé: sako můžete bez problémů odložit mimo oficiální část události. Pokud se tedy koná slavnostní zahájení, přípitek svědka či obřad, sako si ponechejte. Poté si bez problémů můžete sako odložit a po zbytek večera být pouze ve vestě.

Chyba č. 3: Krátký rukáv na košili je skvělou volbou na léto

Košile s krátkým rukávem se hodí leda tak na pláž, ale rozhodně ne na svatbu. Z rukávu saka by muži měla vždy vyčnívat manžeta košile. V opačném případě by vypadal, že má sako po tátovi a nesedí mu.

Chyba č. 4: Jedna košile bude stačit

Nikdy nevíte, zda ženichův svatební outfit zničí káva, červené víno nebo polévka. I kdyby měl při jídle štěstí, v létě se zkrátka pocení nevyhne. Náhradní košile je nezbytnou nutností, pokud se na svatebních fotografiích nechcete dívat na nevzhledné mapy v podpaží. V létě vybírejte především bavlněné materiály a doplňte outfit stylovou, a hlavně praktickou vestou. Vyberte si z nabídky společenských vest.

Pro jižanské typy mužů je skvělou volbou oblek Mario

Chyba č. 5: Na svatbu je kravata s diagonálou ideální

I když jsou outfity ženichů i svatebčanů postupem času stále uvolněnější, tohle by vám okolí rozhodně neodpustilo. Kravata s diagonálními pruhy je typickým doplňkem do práce, nikoliv na oslavné události. Uděláte nejlépe, když ji muži vymluvíte a společně se podíváte po kravatách či motýlcích v lesklých materiálech.

Chyba č. 6: V létě budou lepší sandály nebo mokasíny?

Noční můrou nevěsty je ženich stojící před oltářem v sandálech s ponožkami. Proto muži důkladně vysvětlete, že jedinou přípustnou volbou na svatbu je společenská, šněrovací obuv. Výjimku tvoří pouze tematické svatby, kdy se s polovičkou dohodnete na stejném typu originálních bot. Podívejte se na nabídku ideální obuvi pro ženicha.

Chyba č. 7: Barva obuvi určuje barvu ponožek

Ač vám to může připadat jako skvělý nápad, správné to není. Ponožky nastávajícímu vybírejte zásadně podle barvy oblekových kalhot. Víte proč? Při sezení se muži nohavice sice vyhrnou, ale ponožky je skvěle nahradí. A je jenom plusem, že mu navíc opticky prodlouží nohy.

Chyba č. 8: Stříbrné hodinky ke zlatému snubnímu prstýnku

Doplňky a šperky sice tvoří nedílnou součást svatebního outfitu, ale neměly by být v různých barvách. Proto je většinou na nevěstách, aby pohlídaly, že mužova spona na opasku, hodinky, manžetové knoflíčky a snubní prstýnek budou sladěny do stejné barvy.

A co takhle pořídit ženichův outfit zcela ZDARMA? Podívejte se, jak obléct ženicha a neutratit přitom ani korunu.


4 tipy jak vytvořit s partnerkou dokonalý pár

Jste s partnerkou pozvaní na svatbu a chcete vystupovat jako dokonale sehraný pár? Zatímco ženy mají v tomto ohledu možnost volby, muži se musí spokojit s oblekem. I tak se můžete obléct stylově a elegantně.

Více

Proměňte svého nastávajícího v pohádkového prince

Každá žena má představu o tom, jak by měla vypadat její vysněná svatba. S plánováním začala zhruba, když jí byly čtyři. Nic náročného. Obrovské princeznovské šaty, zhruba 200 hostů, oblíbená kapela a to nejdůležitější – princ jako z pohádky.

Více